05 Декември 2022г.
Всички знаем, че истинската часовникарска война не се води за трона на високите усложнения, а за далеч по-простите модели с три стрелки и дата. Ръчните часовници (посети Chasovnici-bg.com) празнуват своя първи век на съществуване (те стават популярни след Първата световна война) и идеята, че те са основно инструмент за изпълнение на основна функция (показване на часа) преобладава оттогава. Това е единствената информация – заедно с датата – която повече от 90% купувачи на часовници търсят. И го искат и в кръгли корпуси. След като се сдобият с часовника, той ще бъде единственият, който имат и ще го използват дълги години. Ето защо този сегмент от пазара иска часовникът да бъде възможно най-универсален, така че да може да се използва при всеки повод. И всичко това трябва да бъде съчетано с достъпна цена.
Това е голямата истина за часовникарския бизнес и затова мъжкият швейцарски часовник Tissot Gentleman има какво да предложи. Можете да имате ръчен часовник, изработен от масивно злато (не позлатен), с прецизен и надежден калибър и външен вид, който ще се хареса на консервативния купувач, който не харесва „изисканите елегантни“ неща на китката, а също и на любителя на часовника, който ще оцените духа на часовника от 1950 г.
Tissot Gentleman заслужава аплодисменти - версиите с кожена каишка струват 1200 евро, а версията с верижка е на цена от 1300 евро. За тази цена обикновено получавате позлатени часовници, но в този случай имате цял безел от масивно злато. Tissot дори ви дава сертификат с всеки часовник за вложеното злато в корпуса.Самите корпуси са с диаметър 40 мм и дебелина от 10.64 мм, което ги прави подходящи за почти всяка ръка. За да подобрят комфорта, твърдите уши на корпуса са извити и се изравняват с китката. Тези швейцарски часовници са водоустойчиви до 50 метра, достатъчни за ежедневна употреба. Tissot добавя и стъкло от сапфирен кристал, за да увеличи издръжливостта, както и четливостта на циферблата.
Индексите, покрити с розово злато, са фасетирани и след това изчеткани от горната страна, за да дадат по-добро усещане за качество. Има малки правоъгълници, боядисани със Super-LumiNova, увенчаващи всеки индекс, същите като в централната част на златните PVD стрелки.
Циферблатът е маркиран с "мерник", който подчертава неговата винтидж привлекателност. В позиция три часа се намира прозореца за дата, който също е заобиколен от рамка с розово позлатено покритие. При варианта сребърен циферблат логото и името на калибъра също са позлатени. Предполагаме, че огромният промишлен капацитет на Tissot му позволява да предлага толкова много без преливане на цените, нещо, за което други марки дори не могат да си помислят.
Tissot пуска механизма Powermatic 80 през 2012 г. и оттогава автоматичният механизъм колонизира всички марки на Swatch Group. Само за протокола, ETA C07.811 е базиран на 2824-2, но честотата е намалена от 4 на 3Hz, за да се получи по-дълъг резерв на мощност. Механизмът се е доказал като надежден, стабилен и прецизен като предшественика си и дори има версии, сертифицирани от COSC. През януари 2017 г. Tissot представи за първи път Tissot Ballade със силициева балансираща пружина, с COSC хронометричен сертификат за малко под 1000 евро. Въпреки че това беше важен ход, той се оказа скрит сред множеството версии на Ballade. Сега с Tissot Gentleman, подобрението получава светлината на прожекторите, което заслужава.
Единствената разлика със стандартния Powermatic 80 е малък кръг с гравиран Si символ. Единствените декоративни елементи са „вълните на времето“, които са подпис на фабриката. Не много, но въпреки това е добре да се вижда през минералното стъкло.