16 Септември 2022г.
Биохимичният скрининг обединява изследвания по време на ранните и късните етапи на бременността, който проследява правилното развитие на плода или наличието на аномалии.
Той включва неинвазивни методи и е най-достъпният вид изследване по отношение на цената.
Всъщност, тестът за бременност е първото такова изследване, което правите сами, тъй като проследява нивата на хормона ЧХГ, който представлява биохимичен фактор.
Предимството на този метод е, че не причинява усложнения и не представлява опасност за развитието на плода, както някои други методи като амниоцентезата.
В днешно време това е най-разпространеният вид изследване по време на бременност, което е оправдано от неговата надеждност.
Защо да се доверите на биохимичен скрининг на достъпна цена
Изследването биохимичен скрининг се прави най-вече с цел да се установи дали има риск от раждане на дете с хромозомни малоформации и аномалии.
С напредването на възрастта на майката този риск се увеличава, но никой не е напълно застрахован, затова пренаталните изследвания са от сериозно значение. Скринингът може и да определи с голяма точност пола на бебето, както и да покаже дали има риск майката да развие усложнения по време на бременността или раждането.
Скринингът се извършва като се вземе кръв от майката и се изследват хормоните, действащи по време на бременност.
Специалистите в медицински лаборатории Kandilarov.com провеждат биохимичен скрининг на достъпна цена с резултати с изключително висока точност.
Ранният скрининг се извършва около 11-12-тата седмица и може да определи наличието на генетични хромозомни малоформации. Те включват синдром на Даун, на Търнър и на Патау, който е най-често срещаната и животозастрашаваща аномалия.
Между 12-тата и 14-тата седмица скринингът може да определи възможни дефекти на сърцето. Късният скрининг, извършван в 15-20-та седмица, дава още по-пълни резултати относно функционирането на органите на бебето и имунният отговор към бебето от страна на майката.
Биохимичният скрининг се комбинира с ултразвуковата диагностика, наричана фетална морфология, за да определи най-точно състоянието на плода и възможните рискове.
При наличието на риск от хромозомни аномалии се налага да бъдат проведени специализирани изследвания като хорионбиопсия и амниоцентеза.
Можете да се доверите на лаборатории Kandilarov.com за пълни пакети от изследвания на достъпни цени, извършвани с висок професионализъм.
В миналото биохимичният скрининг се е прилагал само на бременни над 35 години, тъй като рискът от хромозомни малоформации става голям след тази възраст. В днешно време обаче ранният скрининг задължително се прилага на всяка бременна жена, тъй като е открито, че риск съществува дори при най-младите майки.