Новини за Наука
9 са избраните екипи във възрастова група 9. – 12. клас, които продължават към финала
Подготвян месеци наред, фестивалът е резултат от съвместните усилия на „Космос“, "Екологика", "Детски научен клас", и редица организации, сред които Арт център „Вихрони“, Сдружение за споделено учене „ЕЛА“ и Училище за земеделие „Виделина“. Съдействието на община Горна Малина и кметството в Осоица направи възможно малко селце да блесне като пример за кръгова икономика и екологично образование.
Библиотеката на Нов български университет организира временен достъп до нова услуга Writefull разработена от изследователи за изследователи и студенти до 5. декември 2024 г.
Над 25 научноизследователски проекта ще бъдат реализирани по време на започналата официално преди дни 33-та Българска антарктическа експедиция. Тя ще бъде най-мащабната откъм научни цели и посетители на базата, както и най-амбициозната откъм обхват на научните изследвания. Това обяви на пресконференция във връзка със старта й днес ръководителят на експедицията проф. Христо Пимпирев. Официалният старт на експедицията беше даден на 7 ноември с потеглянето на българския научноизследователски кораб „Св. Св. Кирил и Методий“ за о. Ливингстън.
Организатор на церемонията по награждаването е издателство „Клет България“
Департамент „Политически науки“ на Нов български университет кани на публична дискусия ,,Избори като никои други – битката за Американската мечта“ на 8 ноември (петък) 2024 г. от 18.00 ч. в книжарницата и галерия „НБУ в ЦЕНТЪРа“. Събитието ще бъде достъпно и онлайн.
Модератор на дискусията ще бъде гл. ас. д-р Любомир Стефанов, а дискутанти гл. ас. д-р Ирена Тодорова и д-р Христо Панчугов.
На 23 и 24 октомври 2024 г. членове на Български информационен консорциум (БИК) се събраха в Библиотеката на УНСС за участие във форума „Споделяме знанието: Академичните библиотеки в отворената научна екосистема“. Инициативата е част Международната седмица на открития достъп, която тази година се провежда от 21 до 27 октомври и е под надслов „Общността над комерсиализацията“. Целта е да се популяризират постиженията и най-добрите практики на академичните библиотеки в областта на отворената наука. В събитието участваха над 50 представители от 23 библиотеки, правителствени институции и обществени организации.