28 Юни 2018г.
В периода 26-27 юни 2018 в София се проведе двудневен интензивен работен семинар на тема „Обучителна програма по социално предприемачество по проект INNOVENTER“ по проект INNOVENTER с представители на държавни институции, учители и преподаватели, работодатели и предприятия на хора с увреждания.
По време на експертната среща Елеонора Негулова и Цветка Петрелийска от екипа на НФРИ (водещ партньор на проектния консорциум INNOVENTER) представиха концепцията, целите и очакваните резултати от INNOVENTER, както и идеята за разработване на обучителната програма по социално предприемачество.
Партньорите от Русенския университет „Ангел Кънчев“, се включиха активно в дискусията и запознаха участниците с идеята при разработването на обучитилната програма.
Полезен поглед към обучителната програма “INNOVENTER” по социално предприемачество бе поднесен от проф. Джоузеф Таверние (бивш Министър на здравеопазването на Белгия и преподавател в наблюдаващия партньор – VIVES, Белгия). Другият представител на VIVES – проф.Рон Бейрънс обогати семинара с представяне на добри практики/казуси за социално предприемачество, начини за придобиване на знания, умения и компетентности по предприемачество – през опита на Белгия; разлики предприемач-социален предприемач.
Дискусията протече по обхвата и методиката на обучителната програма по социално предприемачество по проект INNOVENTER.EU
Всички участници поднесоха насърчаващи препоръки и допълнения към обучителната програма по социално предприемачество INNOVENTER, обучителните материали и интерактивната форма на обучение с пожелание за успешен старт на обученията.
Доц. д-р Даниел Павлов от Русенския университет „Ангел Кънчев“ представи и иновативните методи във Факултет „Бизнес и мениджмънт“ за насърчаване на социалното предприемачество и създаването на междупоколенчески семейни бизнеси, за да могат студентите да интегрират роднини и приятели в своите новостартиращи фирми. Подробности за тази нова теория може да се открие на адрес:
http://jei.uni-ruse.bg/Issue-2017/10.%20Pavlov_Sheresheva_Perello.pdf
Участниците изразиха своя интерес към мобилната платформа за електронно обучение по социално предприемачество, публикувана на сайта INNOVENTER.EU и споделиха своето желание да участват и в следващи инициативи по проекта.
През есента на 2018 се планират първите обучения по представената учебна програма.
За повече информация: Елка Тодорова, nfri@abv.bg