06 Февруари 2024г.
Поколения растяхме с видеата и книгите на Емил Конрад!
Разсмиваше ни, замисляше ни, а също така ни даде надеждата, че можем да бъдем себе си без да бъдем отхвърлени и забравени.
Емил Конрад е явление в българското интернет общество. Той е пионер за развитието на инфлуенсърските среди, както и изобщо за налагането на YouTube у нас, ала реално е явление и пионер и за обществото като цяло!
Говори за осиновяването си, когато за повечето това бе тема табу и някакъв вид срам. Разчупи тази стигма и се откри такъв, какъвто е.
После направи още по-решителната крачка: да официализира сексуалната си ориентация, защото макар повечето да я предполагаха, а за някои от нас да бе и слънчев лъч, че и ние можем да сме себе си, да се каже е съвсем различно от отклоняването на темата!
И се получи следното: момчета, възпитавани в хомофобия, осъзнаха, че се растяли с творчеството на Емил и че не им е пукало изобщо – жаргонно казано, гей ли е, защото сексуалната ориентация няма значение за човешките взаимоотношения.
Чакам с нетърпение „Обратни мисли“ и заради директността на Емил да критикува онези, които капитализират от всичко, дори от невръстните си рожби.
Давай, момче!!!
А също: адмирации за издателство „Сиела“. Да застанеш зад автор като Емил Конрад в България се иска смелост. „Сиела“ има достатъчно заглавия, от които да печели, без да разчита на славата на Конрад, така че да, иска се смелост да издаваш автор в една умишлено разпалвана хомофобна среда.
Само че тази хомофобна среда, тъй удобна за политически структури и спускани опорки, целящи всяване на предразсъдъци и настройване спрямо Европейския съюз и САЩ, се „лекува“ именно с даване на трибуна.
НЕ заради сексуалната ориентация, както се целят да втълпят дезинформаторите, а без значение от нея!
До 12-ти февруари може да поръчате книгата на Конрад с отстъпка и автограф:
https://www.ciela.com/obratni-misli.html