24 Септември 2024г.
Изабел Пламенова представя първата си стихосбирка
Kнига за търсенето и намирането. На любовта, на щастието и най-вече на себе си.
Така описва своята първа стихосбирка младата авторка Изабел Пламенова.
„Мечтата – сбъдната.
Корицата – море.
Заглавието няма как да е друго.“
Това споделя Изабел, представяйки книгата си „Какво те спира?“
Книгата разкрива спомени, мечти и моменти на малко тъга и много любов. И се превръща в пъзел от живота и на авторката, и на читателите, защото всеки и припознал себе си в част от книгата. „Защото нали това е светът – мозайка от съдби, пъзел от истории, преплетени чувства, разхвърляни думи и много мечти.“
Тази книга е дълго отлагана, но бързо създадена. И както всичко хубаво в живота на 24-годишната ямболийка Изабел – с решение, взето за миг, и мисълта „Какво те спира?“ в главата. Споделя, че пише, откакто може да пише. Публикува от почти 4 години, когато в една студена януарска нощ си казва „Какво те спира?“ и създава акаунт за поезия в Instagram. Пише и разкази, но засега споделя само поезия. Представя първата си стихосбирка с голямо вълнение, гордост и благодарност към платформата Neterra.TV+, домакин на редица значими кинофестивали като Master Of Art, CineLibri, Киномания, Sofia MENAR, Златен кукер, Ранно пиле и други и мястото, където потребителите могат да гледат най-новите и български и чуждестранни филми онлайн.
Маргарита Турлакова, нейна учителка по литература в прогимназиален етап, е сред избраните да прочетат ръкописа на книгата и да споделят своите мисли за нея. И го прави със сърце:
„Тя умее да реди думите – кратки, лаконични, едновременно разкъсващи, но и докосващи нежно. Четейки стиховете ѝ, ще усетите, както самата тя казва, „пъзела“ от всички преживени емоции: щастие, любов, тъга, раздяла, носталгия, разочарования, търсене, очакване…„
Книгата е налична онлайн на kakvotespira.my.canva.site/, както и в акаунтите и във Instagram и Facebook.
За авторката:
Изабел Пламенова е на 24 и обича да казва, че пише от почти толкова.
Родена в Ямбол, живяла в Нидерландия и в Чехия, а към момента – в София.
Завършва висшето си образование със специалност „Медии и бизнес комуникации“, а в професионалния си път отново и без изненада избира да пише и да създава съдържание в ролята си на Маркетинг и ПР специалист в международна телекомуникационна компания.