Новини на агенция
Фондация “Българска Памет” (Р. България) в партньорство със Сдружение за Македонско-Българско приятелство (гр. Битоля, Република Северна Македония) и „Община на българите в АТО Гагаузия“, Република Молдова успешно осъществиха проект „Насърчаване на критичното мислене, инициативност и споделяне на фундаменталните ценности сред младите, чрез развитие на медийна грамотност, дигитални и граждански компетенции“, съфинансиран от Фондация Българска Памет по програма „Еразъм +”, Ключова дейност 1 „Образователна мобилност за граждани”.
Проектът си поставя, като основна цел, чрез методите на неформалното образование, да развие у 60 младежи от България, Р.С. Македония и Молдова специфични дигитални, медийни, социални и граждански компетенции като възможности за насърчаване на тяхното критично мислене и инициативност с оглед ефективно предаване на фундаментални обществени ценности.
Основна цел на проекта е да се повлияе на образователната политика и политиката за заетост, имащи отношение към младите, чрез провеждане на структурен диалог за уменията и професиите на бъдещето, насочен към по-добрата им образователна и кариерна ориентация.
Днес успешно приключи 5-дневния обмен в рамките на проект „Насърчаване на младежкото включване, междукултурния и междурелигиозния диалог, споделените ценности на свобода, толерантност и зачитане на човешките права в контекста на преодоляване на радикализацията и престъпления от омраза“.
Проектът си поставя за основна цел чрез методите на неформалното образование да развие у 60 младежи на възраст 15-24 г. социални и граждански компетенции, необходими на младите хора за предаване на общите фундаментални обществени ценности.
Проект по програма "Еразъм +" повишава нивото на заетост сред младите хора като ги учи уверено и критично да използват технологиите на информационното общество за работа, свободно време и комуникация.
Фондация "Българска памет" реализира проект „Повишаване нивото на заетост сред младите хора чрез развитие на дигитални умения“, който е финансиран по програма „Еразъм +“