Стартира първият конкурс за cloud приложения
31 Октомври 2011г.
Участниците ще имат шанса да тестват приложенията си върху платформта Cloud Foundry, да обменят опит с експерти и да спечелят атрактивни награди
На 25 октомври 2011 стартира „Cloud & Furious” - първият конкурс за cloud приложения. Той ще се провежда в рамките на международните технологични конференции Java2Days, Cloud2Days, Mobile2Days, които за трета поредна година на 3-ти и 4-ти ноември 2011г. ще съберат световноизвестни български и чуждестранни експерти в Интер Експо Център в София. Те се подкрепят от световният лидер във виртуализацията и cloud технологиите VMware.
В надпреварата могат да вземат участие всички, които се занимават с програмиране професионално или любителски. Участниците трябва да разработят приложение, като имат пълната свобода да изберат, както неговата тема и функционалности, така и технологията, която ще използват. Едно от основните изисквания е то да работи върху платформата Cloud Foundry (www.cloudfoundry.com), където ще трябва да бъде качено.
Приложенията в надпреварата ще бъдат оценявани според няколко основни критерии, сред които иновативност, приложимост, качество на кода, и др. Участниците, класирали се на първите три места, ще получат ваучери за безплатна сертификация за технически курс по избор, а най-добрият ще се радва и на последната версия на един от най-продаваните таблети - Kindle Fire. В допълнение състезателите, наредили се сред челната десятка, ще имат възможност да демонстрират приложението си пред аудитория, съставена от други състезатели и технически експерти с дългогодишен опит. Гласувайки, публиката ще определи своя фаворит, който ще получи специална награда – мобилно устройство BlackBerry.
Конкурсът е отворен до 11 ноември, като участието в него е напълно безплатно и без възрастови ограничения. Пълните условия на състезанието, както и формата за регистрация са публикувани на: 2011.java2days.com/contest.
Дългогодишната подкрепа, която VMware оказва за провеждането на технически форуми с международно признание като Java2Days, както и на конкурси като Cloud & Furious, е красноречиво доказателство за високото ниво на специалистите в IT сектора в България.
Български и международни експерти на компанията ще вземат участие и като презентатори, за да представят новостите в света на Java и cloud технологиите.

-
Киберсигурността би трябвало да е един от основните приоритети за България
Ефективно противодействие срещу киберпрестъпността може да се постигне само с партньорство на всички нива – държавата, НПО и бизнеса
-
Победител в конкурса по програмиране на Мусала Софт- CodeIT.bg е Румен Христов
Финалът е под патронажа на Президента на Република България и със специалното партньорство на Н.Пр. посланика на Южна Африка в България
-
Награждаване 2 в 1 – PC Magazine & Telerik
Победителите от втори и трети кръг на националния конкурс по програмиране на PC Magazine и Telerik получиха специални награди за отличното си представяне
-
Златен медал и грамота от Националната олимпиада по информатика за Академията на Телерик
Академията на Телерик спечели златен медал и грамота за приноса си за развитието на състезателното програмиране в България по време финалния кръг на Националната олимпиада по информатика (НОИ).
-
Деси Трейдинг ЕООД избра SugarCRM от Microinvest
SugarCRM от Microinvest - "Инвестиция в по-доброто управление на отношенията с клиентите и подобряване на разултатите на фирмата."


