IBM България и Дарик радио представят “Smart Planet”
11 Април 2011г.
Серия от предавания на Дарик радио и IBM за интелигентните решения, които правят живота по-добър.

София, 11.04.2011 г.: Дарик радио и IBM България стартират серия от предавания за интелигентните решения, които правят живота по-добър.
Всеки вторник, от 11:30 ч. в продължение на 3 месеца слушайте честотите на Дарик Радио, за да разберете как български градове могат да станат част от глобален проект на IBM за интелигентните градове в мащабно предизвикателство.
Предизвикателството с име “Интелигентен град” дава възможността на 100 града по света да получат грант под формата на услуги и / или технологии от IBM на стойност $ 250,000 - $ 400,000 при условие, че опишат конкретен проблем или възможност за града, които могат да бъдат осъществени в партньорство с IBM. Градове от България с население над 100 хиляди жители могат да участват до 15 август на сайта на предизвикателството http://smartplanet.dariknews.bg.
Всеки вторник от 11:30 ч. слушайте най-интересните и приложими примери от световните практики, както и какъв би бил техният възможен еквивалент тук: Стокхолм – град без задръствания, аналитична здравна система в Пенсилвания, Green Space - био дом в Делхи, чисти водни ресурси в Сао Пауло, система за сигурност и реакция при извънредни ситуации в Ню Йорк и Сейнт Луис и много други. Реплика на предаванията, допълнителни коментари, както и експертното мнение на българската администрация следете отново в специалния уебсайт на инициативата http://smartplanet.dariknews.bg.
Грантът от IBM е предвиден да предоставя предимно консултантски услуги - времето и знанията на топ професионалисти от IBM от различни отдели, които ще работят в тясно сътрудничество с ръководствата на градовете, за да намерят точното решение на представените казуси. Градовете ще имат широк достъп до ресурси на IBM, които включват: технологически умения и опит, съдействие при стратегическото планиране, варианти за решаване на конкретните проблеми, въвеждане на работещи добри практики.
Кои са българските градове, които ще участват в глобалното предизвикателство ще станат известни на 08 септември 2011 г.
За повече информация:
Марта Радева
United Partners
832 33 44
marta@united-partners.com
-
Магазини Рода посрещат първия от летните месеци с горещи оферти
Сезонът на празниците продължава с изкушаващи плодови предложения, идеи за детско парти и любопитни придобивки от категорията нехрани на супер цена
-
Пето юбилейно издание на Международен северен фестивал на любителските и читалищни театри "Звезден прах"
Пето юбилейно издание на Международен северен фестивал на любителските и читалищни театри "Звезден прах" ще се проведе в периода 26-30 юни в гр.Кнежа
-
Procter & Gamble обяви „Спортен лагер за твоето дете”
Седемдесет дни преди началото на Олимпийските игри в Лондон 2012 г., Procter & Gamble обявява „Спортен лагер за твоето дете”
-
Стойчев обясни причините за исканата оставка на Лазаров
Националният селекционер на българският волейболен отбор Радостин Стойчев обясни на дадената от него пресконференция в зала „Арена Армеец” причините, поради които иска оставката на президента на Българската федерация по волейбол (БФВ) Данчо Лазаров.
-
Кутровски ще обжалва наказанието си пред МТФ
Българският тенесист Димитър Кутровски бе наказан от Международната Тенис Федерация (МТФ) с две години лишаване от състезателни права заради употреба на забранени медикаменти, но ще обжалва строгото наказание.


