22-годишен студент стана шампион в LG Pro Evolution Soccer 2011 Grand Tournament с отбора на “Ювентус”
22 Ноември 2010г.
22-годишният Иван Димитров от Бургас стана победител в най-големия у нас турнир по виртуален футбол – LG Pro Evolution Soccer 2011 Grand Tournament. Той е студент по Информатика в София и грабна шампионската титла с любимия си отбор – “Ювентус”. Състезанието по най-популярната в света компютърна футболна игра се проведе вчера в София с участието на 32-ма състезатели и при голям зрителски интерес. Надпреварата се организира от „Пулсар” ЕООД в партньорство с LG Electronics.

Участниците в състезанието бяха на възраст между 7 и 28 години. 32-мата състезатели в LG Pro Evolution Soccer 2011 Grand Tournament имаха право да играят с клубен или национален отбор при директни елиминации в мачове от по 10 минути. Повечето играчи предпочетоха клубни шампиони, като най-популярен се оказа испанският гранд – „Реал Мадрид”, с който игра и единствената дама в надпреварата.
Финалната битка на LG Pro Evolution Soccer 2011 Grand Tournament изправи един срещу друг „Ювентус” и „Реал Мадрид” „водени” съответно от Иван Димитров и Етиен Янев. Мачът се реши в три игри, от които Иван спечели две с резултат във финалната битка 2:0 за „Ювентус”. Виртуалният малък финал сблъска отборите на Бразилия и „Барселона”. С две спечелени игри, третото място заслужено грабна Димитър Шарков, който „наставляваше” бразилския национален състав.
Победителят в LG Pro Evolution Soccer 2011 Grand Tournament освен със самочувствие на шампион си тръгна и със супер тънък 22’’ LED монитор LG E2260, а неговите подгласници на 2-ро и 3-то място получиха външни твърди дискове LG с капацитет 500 GB. Следващите в класирането получиха утешителни награди LG, а всички състезатели бяха поощрени за участието си с тематични Pro Evolution Soccer продукти от организаторите.
„Щастливи сме, че имахме възможност да подкрепим тази инициатива за младите хора в България. Наградите за победителите избрахме така, че да са едновременно полезни за тях и да им носят още повече удоволствие от играта”, каза Данко Иванов, Мениджър маркетинг и продажби – ISP & B2B на LG Electronics България и допълни, че мониторът за шампиона е с уникален дизайн и едва 12,9 мм дебелина. Зад красивата му външност стоят и отлични технически характеристики, сред които може би най-важните за един виртуален футболен шампион е изключително високото съотношение на контраста – 5 000 000:1 и време за обновяване на картината от едва 5 ms.

За контакти:
Глория Свирчева
PR Специалист
„Пулсар” ЕООД
Тел.:+359(02)4923422
Мобилен:+359887597462
E-mail: pr@pulsar.bg
-
Магазини Рода посрещат първия от летните месеци с горещи оферти
Сезонът на празниците продължава с изкушаващи плодови предложения, идеи за детско парти и любопитни придобивки от категорията нехрани на супер цена
-
Пето юбилейно издание на Международен северен фестивал на любителските и читалищни театри "Звезден прах"
Пето юбилейно издание на Международен северен фестивал на любителските и читалищни театри "Звезден прах" ще се проведе в периода 26-30 юни в гр.Кнежа
-
Procter & Gamble обяви „Спортен лагер за твоето дете”
Седемдесет дни преди началото на Олимпийските игри в Лондон 2012 г., Procter & Gamble обявява „Спортен лагер за твоето дете”
-
Стойчев обясни причините за исканата оставка на Лазаров
Националният селекционер на българският волейболен отбор Радостин Стойчев обясни на дадената от него пресконференция в зала „Арена Армеец” причините, поради които иска оставката на президента на Българската федерация по волейбол (БФВ) Данчо Лазаров.
-
Кутровски ще обжалва наказанието си пред МТФ
Българският тенесист Димитър Кутровски бе наказан от Международната Тенис Федерация (МТФ) с две години лишаване от състезателни права заради употреба на забранени медикаменти, но ще обжалва строгото наказание.


