Katarzyna Estate направи официално представяне на Junior Merlot и Tempranillo 2011
29 Ноември 2011г.
Освен най-новият член в семейството на избата, бяха представени новите реколти на останалите й брандове
Над 100 партньори, журналисти и приятели на избата Katarzyna Estate се събраха на презентация на новата реколта Junior Merlot и Tempanillo 2011 в понеделник, 28 ноември. Освен най-младия член на семейството на Katarzyna, гостите опитаха още пет вина от новите реколти на избата - Le Carre D'or, Contemplations, Twins, Encore Syrah и Question Mark. Събитието се състоя в столичния клуб Марайа Fusion.
Junior e провокативен купаж от мерло и не толкова познатия сорт темпранийо. Носът е изключително зрял и концентриран, вплитащ в себе си зрели череши, боровинки и синя слива. Вкусът е балансиран и съчетава много добра мекота, сферичност, сладост, съпътствани от доста добра стуктура. Дължината и вкусовият аромат са впечатляващи за младо вино. Послевкусът е кратък, но оставя усещане за стил. Сортът темпранийо е най-популярен в испанския район Риоха. От него се правят както млади и сочни вина с аромат на червени плодове, така и по-сериозни, отлежавали в дъбови бъчви вина с аромат на ванилия, ликорис (женско биле) и тютюн. Сортът притежава интересни плодово-пикантни характеристики, които носят белег на неутралност.
Сомелиерите на Katarzyna препоръчват Junior 2011, както всички млади вина, да се охлажда леко преди консумация. Отлично се съчетава с фини червени меса и с меки сирена.
На миналогодишното издание на националния фестивал Дефиле на младото вино в Пловдив Junior Merlot & Tempanillo бе отличено за втора поредна година със златно отличие в категория „Червено вино“. В предходната година младото вино на Katarzyna Estate отново спечели голямата награда в същата категория.
За Katarzyna Estate
Katarzyna Estate се намира в местността Бялата пръст в близост до землището на село Мезек, Свиленградско. Избата има уникално стратегическо разположение на границата с Гърция и Турция. Място, което свързва Европа с Далечния и Близкия Изток. Районът е сравнително равнинен, но лозовите масиви са разположени на хълмести терени пред планините на Родопите. От тази година Katarzyna Estate притежава и нови 2500 дка лозя в Белица, които са в пълна плододавност. Заедно с останалите 3000 дка на избата в местността се очаква да произведат най-силната реколта от всички насаждения.
Специфичните характеристики на почвата и микроклиматът в местността са отлична предпоставка за отглеждането на червени сортове като каберне, совиньон, каберне фран, малбек, мерло и сира, зат. Именно затова 1000 дка от лозовите насаждения на Katarzyna Estate в Белица да са съставени само от червени сортове. Сред тях се откроява нехарактерният у нас френски сорт пети вердо, от който за първа година ще се събира реколта.
За повече информация:
Зорница Миткова, PRoPR Агенция
М: +359 884 511 612
Е: zornitsa@pr-o-pr.com
-
9 по Рихтер за пловдивчани! Madonna Tribute Show ви предизвиква – Усетете труса!
За пръв път се предвижда заметръс и то не какъв да е, а 9 по Рихтер! Това ще се случи точно утре – на връх 24 май, в 22ч. Епицентър - Planet Club Пловдив.
-
CEO Club Bulgaria организира Golf Day
На 9 юни, 2012 г. на голф игрището в Правец ще се проведе първия турнир на 9 дупки по голф на CEO Club Bulgaria.
-
M SUIT облича Мистър България 2012 за Световния конкурс
Българска марка M’suit, занимаваща се с търговия на луксозно мъжко облекло ще облича новия Мистър България 2012 Мартин Иванов на Световния конкурс за красоте през октомври тази година.
-
Експерти предлагат перфектен план за лятото напълно безплатно
Лятната програма за здравословен живот от Активиа стартира за втори път на 18 май и ще продължи до 31 юли 2012 г. В първото издание на програмата в началото на годината се включиха над 16 хиляди участници.
-
Четвъртият Фамилатлон събра над 4000 родители с деца в Южния парк
Над 4000 родители и деца участваха в четвъртото издание на ежегодния Фамилатлон, организиран от Асоциация „Родители“, Националния център за безопасен интернет, Националния център „Европейски младежки програми и инициативи” и Столична община.





