В myPR.bg над 400 PR и рекламни агенции публикуваха над 3000 прес съобщения. Какво предлага myPR.bg?

затвори

С близо 5 млн. лв. скочиха транзакциите по празниците спрямо 2010 г.

10 Януари 2012г.

  • Pin It
  • Добави в Svejo

 • Разплащанията през Интернет по Нова година са се увеличили с 50% до 710.8 хил. лв., но средният размер на транзакциите е спаднал до 78 лв. при 86 лв. в края на 2010 г.

 

Размерът на транзакциите по Коледа и Нова година е нараснал с близо 5 млн. лв. до малко над 41 млн. лв. в сравнение с празничните дни през 2010 г. Това показват данните на УниКредит Булбанк за изтеглените средства на банкомат, плащанията чрез ПОС терминали, както и разплащания в Интернет, направени в дните около Коледа и Нова година.

Традиционно българите са направили най-големите си разходи в дните около Коледа – 24.2 млн. лв., докато около Нова година транзакциите са на обща стойност 16.7 млн. лв. В сравнение с 2010 г. около 25 декември празничните харчове са скочили с 15%, а около 31 декември – с 10%.

Средният размер на една транзакция от банкоматите на УниКредит Булбанк по Коледа е била в размер на 170 лв. На ПОС терминали пък средно се е плащало за покупки в размер на 79 лв.

Разплащанията през Интернет по Нова година са скочили с 50% до 710.8 хил. лв. в сравнение с 31 декември 2010 г. Въпреки това обаче средният размер на плащанията през Интернет спада до 78 лв. при 86 лв. в края на 2010 г.

В дните 31 декември и 1 и 2 януари от новата година е имало 7 случая на забравени пари на банкомати на УниКредит Булбанк. Банкоматите с технически проблеми по празниците са били едва 4%. А благодарение на добрата организация не е имало нито един банкомат останал без пари.

През миналата година на територията на страната УниКредит Булбанк е увеличила броя на своите банкомати с 23% и те вече са 605.

Още новини от Бизнес

RSS виж всички

Тони Балажич встъпва в длъжност на 1 юни 2012 г. и ще управлява словенската търговска верига в срок от 5 години

Тони Балажич встъпва в длъжност на 1 юни 2012 г. и ще управлява словенската търговска верига в срок от 5 години

На 18 май 2012 г. Надзорният съвет на Mеркатор Груп единодушно избра Тони Балажич за президент на Управителния съвет на компанията

SOCIETE GENERALE ЕКСПРЕСБАНК подкрепя малкия и среден бизнес със специални финансови решения

SOCIETE GENERALE ЕКСПРЕСБАНК подкрепя малкия и среден бизнес със специални финансови решения

Бизнес кредити Партньор осигуряват 7% фиксирана лихва в лева и евро.

Централният депозитар е с нов Съвет на директорите

На свое извънредно заседание днес Общото събрание на Централния депозитар избра четирима нови членове на Съвета на директорите.

Quintiles определена за „Най-добрата компания за клинични изследвания за ваксини” за 2012

Quintiles, световният и български лидер в био-фармацевтичните услуги, е определена за „Най-добрата компания за клинични изследвания за ваксини” през 2012 г.

Варна става център за борба с корабните вируси

Варна се превръща в международен център за борба с вируси, които блокират системите за комуникация, навигация и управление на корабите

Абонамент за RSS новини