Quintiles е определена като “Водещ международен работодател”
07 Ноември 2011г.
София, 07 ноември 2011 г. – Quintiles, единствената напълно интегрирана компания за био и фармацевтични услуги, бе класирана на 25-о място в света в класацията “Водещ международен работодател” на “Great Place to Work Institute”®. Водещите 25 организации бяха избрани сред повече от 350 мултинационални компании от 45 страни.
Quintiles постигна успеха си след като бе класирана и сред водещите компани в категорията “Най-добро международно работно място в Европа”.
Майк Мортимър, главен административен директор и Председател на борда на директорите на Quintiles EMEA, отбеляза: “Забелязахме, че клиентите ни от биофармацевтичната индустрия все повече изнасят към външни компании своите неосновни дейности. Този модел предоставя допълнителни възможности за развитие и избор на кариера за служителите на доставчици на услуги като Quintiles.”
“Много съм горд от екипите ни в цяла Европа, които допринесоха за това постижение. Тяхната страст към грижата за пациента, чрез развитие и предлагане на пазара на нови и по-добри лекарства, помага за подобряването на живота на милиони хора.”, допълни г-н Мортимър.
Great Place to Work отличи две от най-добрите практики на Quintiles. Едната от тях е QDay - доброволческата програма на Quintiles, която дава възможност на служителите на компанията да използват един ден от времето си за самостоятелен или групов доброволчески труд за социални каузи в техните общности.
В България Quintiles бяха отличени сред най-добрите работодатели в категорията "Малки и средни компании" от Hewitt Associates през 2009 г. Служителите на Quintiles България ежегодно се включват в доброволческата програма на компанията QDay, за реализиране на социални проекти в областите здравеопазване и околна среда. През изминалата седмица екипа на Quintiles България реновира зелени площи в две големи здравни институции – Александровска болница и МБАЛ „Царица Йоанна-ИСУЛ”.
Всяка година, “Great Place to Work Institute”® създава ежегодния “Списък на най-добрите работни места” като провежда проучване сред повече от 3 800 компании в 40 страни от целия свят. Компаниите са отличени на база “Културен одит” и “Проучване на доверието” сред служителите на организациите. Според института, “Най-добро място за работа” е това, в което служителите “имат доверие на хората, за които работят, изпитват гордост от това, което вършат и харесват колегите си.”
За да бъдат допуснати до номинации за “Водещ международен работодател”, компаниите трябва да са отличени поне с пет национални награди за “Най-добро място за работа”, да имат минимум 5 000 служители по света и поне 40% от служителите да работят извън страната на компанията.
За Куинтайлс
Куинтайлс е единствената напълно интегрирана компания за биофармацевтични услуги, предлагаща клинични, бизнес, консултантски и финансови решения в целия свят. Организацията на Куинтайлс, с повече от 20 000 специалисти в 60 страни, работи с непоколебима отдаденост за пациенти, безопасност и етика. Куинтайлс помага на биофармацевтичните компании да управляват риска и да се възползват от възможностите в среда, характерна с непрекъсната си промяна. В България Куинтайлс е водеща компания за биофармацевтични услуги с над 120 високо квалифицирани специалисти. За повече информация посетете www.quintiles.com.
-
Тони Балажич встъпва в длъжност на 1 юни 2012 г. и ще управлява словенската търговска верига в срок от 5 години
На 18 май 2012 г. Надзорният съвет на Mеркатор Груп единодушно избра Тони Балажич за президент на Управителния съвет на компанията
-
SOCIETE GENERALE ЕКСПРЕСБАНК подкрепя малкия и среден бизнес със специални финансови решения
Бизнес кредити Партньор осигуряват 7% фиксирана лихва в лева и евро.
-
Централният депозитар е с нов Съвет на директорите
На свое извънредно заседание днес Общото събрание на Централния депозитар избра четирима нови членове на Съвета на директорите.
-
Quintiles определена за „Най-добрата компания за клинични изследвания за ваксини” за 2012
Quintiles, световният и български лидер в био-фармацевтичните услуги, е определена за „Най-добрата компания за клинични изследвания за ваксини” през 2012 г.
-
Варна става център за борба с корабните вируси
Варна се превръща в международен център за борба с вируси, които блокират системите за комуникация, навигация и управление на корабите


