Мобилните услуги: Има ли място за иновации в Южна Европа?
16 Декември 2010г.
3-ти декември 2010 г., КЛЪСТЕР КОРАЛИЯ, Атина, Атики, Гърция
Място на срещата: Клъстер Коралия, Атина, Гърция
На 3-ти декември 2010г., в Атина, Гърция се проведе среща под надслов “Мобилните услуги: Има ли място за иновации в Южна Европа?”. Събитието бе организирано от Генерална дирекция “Предприятия и промишленост” на Европейска комисия и Платформа за “Интензивно базирани знания”. Местните домакини бяха Атлантис Кънсълтинг и Макроелектроникс Иновейшън Сентър, а международният партньор бе фондация “Център за предприемачество и управленско развитие - България”. Целта на срещата бе популяризиране иновациите в секторите на ИКТ и мобилните услуги в Гърция и България, като събере заедно заинтересованите страни на регионално ниво.
Срещата събра над 50 присъстващи от бизнеса и представители на правителството, които имаха възможността да обсъдят иновациите в ИКТ сектора. През първата част, по време на дискусия бяха обменени добри практики за насърчаването на иновациите. Мнения и предложения бяха дадени от проф. Макиос Василиос, директор Клъстер Коралия, Микос Акилес, Генерален секретариат “Проучвания и технологии”, г-н Костас Пападимитракопулос, президент на фонд Хамак.
През втората част, 6 компании от Гърция и 4 от България, презентираха своите продукти от сферата на мобилните услуги. Участниците от България бяха “Балкан Сървисис” (www.balkanservices.com), BetterOn” (betteron.com), “Favit” (favit.com) и “Mayomo” (www.mayomo.com).
Презентациите бяха оценени по различни показатели и трима бяха наградените. Наградите връчи г-н Стивънс Уилямс, Изпълнителен директор на Юръп Ънлимитид. Наградените и категориите в които спечелиха са както следва:
“Балкан Сървисис”, България – Оригиналност на иновативната услуга, за своя продукт “МобиДата” за анализ на сметки за мобилни телефони.
“Вива Онлайн”, Гърция – Качество на презентацията, за онлайн маркетинг услуги.
“Велти” и “Апстрийм”, Гърция – Бизнес потенция, съответно за маркетингови и рекламни услуги, и маркетингови решения.
За повече информация: фондация “Център за предприемачество и управленско развитие – България”.
-
Тони Балажич встъпва в длъжност на 1 юни 2012 г. и ще управлява словенската търговска верига в срок от 5 години
На 18 май 2012 г. Надзорният съвет на Mеркатор Груп единодушно избра Тони Балажич за президент на Управителния съвет на компанията
-
SOCIETE GENERALE ЕКСПРЕСБАНК подкрепя малкия и среден бизнес със специални финансови решения
Бизнес кредити Партньор осигуряват 7% фиксирана лихва в лева и евро.
-
Централният депозитар е с нов Съвет на директорите
На свое извънредно заседание днес Общото събрание на Централния депозитар избра четирима нови членове на Съвета на директорите.
-
Quintiles определена за „Най-добрата компания за клинични изследвания за ваксини” за 2012
Quintiles, световният и български лидер в био-фармацевтичните услуги, е определена за „Най-добрата компания за клинични изследвания за ваксини” през 2012 г.
-
Варна става център за борба с корабните вируси
Варна се превръща в международен център за борба с вируси, които блокират системите за комуникация, навигация и управление на корабите



