В myPR.bg над 400 PR и рекламни агенции публикуваха над 3000 прес съобщения. Какво предлага myPR.bg?

затвори

Курс: Потребителско поведение и мотивация

21 Октомври 2011г.

  • Pin It
  • Добави в Svejo

Период на провеждане: 12 и 13 ноември 2011 г. /събота и неделя/

Час: 10:00 ч. до 17:00 ч.

 

Винаги сте искали да можете да си обясните поведението на потребителите, да го предвидите и да му повлияете, нали?

Наистина за всеки специалист в сферата на маркетинга е важно да знае всичко за потребителското поведение и мотивация.

 

Този курс е насочен именно към проследяване на връзката: потребителски мотиви – потребителско поведение – позициониране на бранда в съзнанието на потребителя. Разглежда се същността на мотивите и мотивацията. Разграничават се мотивирано и немотивирано поведение. Изучават се съвременни схващания за мотивацията като концепцията за стила на живот.

 

Крайната цел е разработване на ефективни маркетингови стратегии за позициониране на брандове.

 

Теми в програмата:

 

1. Мотиви, поведение и социални структури. Ценности. Нагласи.

2. Потребителско поведение. Как мислят потребителите – истини, митове и заблуди. Управление на отношенията с клиентите.

3. Стилът на живот като мотиватор на поведението.

4. Мотивация и комуникационни стратегии. Степен на заинтересованост. Стратегии при ниска и висока степен на заинтересованост.

5. Брандинг. Брандът като проект и маркетинговата програма като портфейл от взаимообвързани проекти брандове. Позициониране на бранда на пазара. Пазарни възможности – същност и насоки за анализ. Конкуренция, конкурентоспособност, конкурентни предимства.

6. Практически казуси.

 

 

Лектор: Георги Забунов

Формат: Семинар

Хорариум: 12 учебни часа


Материалите ще се получават на място и ще са съобразени с практическата насоченост на курса
Всеки курс гарантира високо ниво на подготовка и удостоверение за професионална специализация.


Цена на курса: 150 лв.

Още новини от Бизнес

RSS виж всички

Тони Балажич встъпва в длъжност на 1 юни 2012 г. и ще управлява словенската търговска верига в срок от 5 години

Тони Балажич встъпва в длъжност на 1 юни 2012 г. и ще управлява словенската търговска верига в срок от 5 години

На 18 май 2012 г. Надзорният съвет на Mеркатор Груп единодушно избра Тони Балажич за президент на Управителния съвет на компанията

SOCIETE GENERALE ЕКСПРЕСБАНК подкрепя малкия и среден бизнес със специални финансови решения

SOCIETE GENERALE ЕКСПРЕСБАНК подкрепя малкия и среден бизнес със специални финансови решения

Бизнес кредити Партньор осигуряват 7% фиксирана лихва в лева и евро.

Централният депозитар е с нов Съвет на директорите

На свое извънредно заседание днес Общото събрание на Централния депозитар избра четирима нови членове на Съвета на директорите.

Quintiles определена за „Най-добрата компания за клинични изследвания за ваксини” за 2012

Quintiles, световният и български лидер в био-фармацевтичните услуги, е определена за „Най-добрата компания за клинични изследвания за ваксини” през 2012 г.

Варна става център за борба с корабните вируси

Варна се превръща в международен център за борба с вируси, които блокират системите за комуникация, навигация и управление на корабите

Абонамент за RSS новини