В myPR.bg над 400 PR и рекламни агенции публикуваха над 3000 прес съобщения. Какво предлага myPR.bg?

затвори

Българска асоциация на производителите на инертни материали (БАПИМ) се обяви срещу тенденциозните атаки срещу Каолин АД

23 Август 2010г.

  • Pin It
  • Добави в Svejo

София, 23 август 2010 г. - Българска асоциация на производителите на инертни материали (БАПИМ) и членовете на асоциацията изразяват своето възмущение от последователните, тенденциозни атаки и неверни твърдения срещу члена на БАПИМ Каолин АД.

БАПИМ подкрепя Каолин АД във връзка с неоснователните обвинения срещу дейността на компанията и изразява своята загриженост за вредите, които недоказаните твърдения нанасят на акционерите и служителите на водеща публична компания в България. Подобни атаки, които не са базирани на доказателства оказват негативно влияние не само върху репутацията на Каолин АД, но и върху добивната индустрия в страната.

Като член на асоциацията, Каолин АД подписа и се придържа към Етичния кодекс на БАПИМ, който включва спазване на всички законови разпоредби и изисквания и прилагане на устойчив бизнес модел, включващ грижа за социалното развитие, околната среда и икономически просперитет на общностите, където компанията оперира.

Членовете на БАПИМ, включително и Каолин АД, са от малкото компании в бранша, които заплащат реални концесионни такси и по този начин имат принос не само към държавния бюджет, но също допринасят и за икономическото развитие на местните общности. Членовете на БАПИМ внасят над 60% от всички коцесионни такси за добив на инертни материали в България.

Основен принцип на БАПИМ е да работи активно с неправителствени и екологични организации , които водят аргументиран диалог и партнират конструктивно за устойчивото развитие на индустрията, каквито организациите, свързани с обвиненията към Каолин АД не са.

БАПИМ работи с множество институции по въвеждане на устойчиви екологични и бизнес практики. Асоциацията си партнира с Икономическа полиция във връзка с борбата с незаконния добив на инертни материали, като през юли месец по сигнал на БАПИМ кмета на село Арчар, област Видин бе административно глобен за незаконен добив в региона.

БАПИМ проведе съвместно с водеща международна екологична организация изследване на влиянието на добива на инертни материали от речните корита, резултатите от което ще бъдат обявени скоро. Асоциацията участва в множество законодателни инициативи и допринася активно с експертно мнение по закони, като Закон за изменение и допълнение на Закона за водите и Закон за изменение и допълниение на Закона за подземните богатства.


За БАПИМ
Българска асоциация на производителите на инертни материали (БАПИМ) е асоциация на компаниите добиващи инертни материали в България. БАПИМ има 15 членове – водещи добивни компании в страната. Основна цел на БАПИМ е въвеждане и утвърждаване на устойчиви практики за развитие на бизнеса в сферите на икономическо, социално и екологично развитие.
 

Още новини от Бизнес

RSS виж всички

„Cooking Academy Diplomat” – най-новият проект на „Дипломат Корпорейшън”

На 17 май 2012 г. „Дипломат Корпорейшън” ООД представи най-новия си проект „Cooking Academy Diplomat”.

100 ГОДИНИ БАНКОВО ДЕЛО В ЧЕРВЕН БРЯГ

100 ГОДИНИ БАНКОВО ДЕЛО В ЧЕРВЕН БРЯГ

Societe Generale Експресбанк празнува 100-годишнина от историята си със специална изложба

За първи път у нас: Business Discovery World Tour България 2012 - Бизнес форум за водещите български компании

За първи път у нас: Business Discovery World Tour България 2012 - Бизнес форум за водещите български компании

В рамките на три дни, специалисти от страната и чужбина запознаха бизнеса в България с последните тенденции във фирменото управление

Среща в БТПП с новоназначения посланик на България в Тунис

Среща в БТПП с новоназначения посланик на България в Тунис

Новият посланик на България в Тунис д-р. Михаил Николовски проведе среща с председателя на Палатата г-н Цветан Симеонов.

Успешни бизнес практики от управлението нa модни, козметични и мебелни вериги ще бъдат представени на „MySuccess.bg in RETAIL – Клиентът в центъра на всичко!”

“. Форумът, организиран от Списание ENTERPRISE, акцентира върху управлението нa модните, козметичните и мебелните вериги и вериги за техника и е 12-ти от поредицата MySuccess.bg – практики от бизнеса.

Абонамент за RSS новини